Pl7gmp8dqzgvrlbyauyt

On-line kurz DoubleBubble

Učíme děti angličtinu doma

Máte rádi cizí jazyky a chcete k nim své děti vést už od mala? Nevíte ale jak na to, chybí vám inspirace a zároveň se tak trochu bojíte, abyste něco nepokazili? Pak jste tu úplně správně.

Na začátku trochu teorie...

Kvalitní kurz se opírá o kvalitní data. Hned v úvodu vám proto vysvětlím, proč je podle nejnovějších poznatků důležité seznamovat dítě s cizím jazykem už v útlém věku. Čekat na školu nemá smysl, jak potvrzují mnozí rodiče starších dětí.

V první části kurzu si také povíme:

 • jaký přístup můžete v domácí cizojazyčné výchově zaujmout,
 • jaké jsou nejčastější pochybnosti,
 • jaké jsou nejčastější chyby rodičů,
 • co dělat, když dítě cizí jazyk odmítá a
 • jak si připravit domácí prostředí

.... a pak už jen samá praxe

Není ale nad praxi. Proto vás po zbytek kurzu postupně provedu celou kupou tipů, jak do všedního života hravě a přirozeně vnést cizí jazyk. Ukážu vám, co všechno můžete udělat doma i venku proto, aby dítě postupně přijalo cizí jazyk za svůj stejně jako češtinu. A jak to udělat, aby to bavilo nejen vaši ratolest, ale i vás. Podíváme se na to, jak co nejlépe využít například:

 • Říkanky pro seznámení se zvuky nového jazyka i první krůčky v cizím jazyce
 • Knížky pro rozšíření slovní zásoby a různé způsoby čtení v cizím jazyce
 • Maňáska pro první konverzaci
 • Doplňkové aktivity - od společenských her, přes divadélko, tvoření a senzomotorické aktivity až po videa nebo třeba aplikace
 • Aktivity mimo domov v podobě playdates, cizojazyčné herny, kurzů, jednorázových akcí, příměstských táborů apod...

Nakouknete pod naši pokličku...

V kurzu se neomezuji jen na výklad. Všechny praktické kapitoly doprovází nespočet našich domácích videonahrávek, které jsme natočili spontánně během posledních tří let. Uvidíte v nich různé situace, ve kterých jsme používali angličtinu doma. Nejedná se tedy o žádné nepřirozeně stylizované demonstrační ukázky, ale o naše skutečné všední zážitky. Můžete si tak udělat zcela konkrétní představu o tom, jak takové hraní v cizím jazyce v domácím prostředí vypadá.

a nezůstanete jen u videa...

Součástí kurzu je i bonusový materiál, který dostanete ode mě přímo do své poštovní schránky:

 • naše oblíbená knížka plná hravých dotykových a pohybových říkanek Little Hand and Finger Plays
 • designové karty s říkankami pro praktické činnosti na doma i na ven
 • booklet nabitý těmi nejlepšími tipy na knížky, písničky, videa a další přímo od nás • A především si nenechte ujít tato překvapení od našich báječných partnerů!

Ať už je to angličtina, španělština nebo třeba japonština – metodika kurzu se hodí na jakýkoli jazyk.


Čeká na vás více než 2,5 hodiny kreativní on-line inspirace


 

Plán kurzu


  Jak pracovat s videokurzem DoubleBubble
Available in dny
dny po zapsání do kurzu
  III.1. Domácí prostředí
Available in dny
dny po zapsání do kurzu
  III.6 Bilingvismus
Available in dny
dny po zapsání do kurzu
  III.8 Poděkování
Available in dny
dny po zapsání do kurzu

Kurzem vás provede


Petra Vojtová
Petra Vojtová

Jsem překladatelka, lektorka a především máma pětileté Mariany a roční Žofie. Cizími jazyky se zabývám nejen v rámci své profese, jsou pro mě i srdeční záležitostí. Když se mi narodila první dcera, chtěla jsem, aby měla od narození možnost setkávat se s angličtinou přirozenou cestou. Aby mohla vyrůstat v bilingvním prostředí, i přestože já i můj muž jsme oba Češi. Zároveň jsem ji ale nechtěla ochudit o mateřštinu. Začala jsem tedy hledat různé cesty, jak ji hravou a přirozenou formou vést k angličtině a jak to skloubit s rodnou češtinou. A zjistila jsem, že takové možnosti jsou v podstatě nekonečné – jak obě mé dcery rostou, vymýšlím a objevuji stále nové. Moc nás to baví a funguje to naprosto přirozeně. Dnes se má pětiletá dcera plynule domluví anglicky a angličtinu považuje za svou stejně jako češtinu. Mladší dcerka právě začíná své první anglické krůčky, po boku českých. Oblastí jazykového vývoje malých dětí se zabývám již čtvrtým rokem a své poznatky předávám dalším rodičům v projektu DoubleBubble.


Často kladené dotazy


Kdy kurz začíná a kdy končí?
Kdykoli. Je to jen a jen na vás! U našeho on-line kurzu si sami určujete čas a tempo, přesně tak jak vám to vyhovuje nejlépe!
Na jak dlouho mám do kurzu přístup?
Jak by se vám líbil přístup napořád? Jakmile se do kurzu zapíšete, máte neomezený přístup ke všem videím. Můžete se k nim tak libovolně vracet, aby vám neuniklo ani slůvko.
Co když s kurzem nejsem spokojen/a?
I na takovou nepříjemnost myslíme. Přestože skálopevně věříme, že se vám kurz bude líbit, máte možnost se do 30 dnů kdykoli ozvat a společně se domluvíme na vrácení kurzovného.